Obec Lednické Rovne
ObecLednické Rovne

O škole

Materská škola sa nachádza v obci Lednické Rovne, Súhradka, 204, ktorej zriaďovateľom je obec Lednické Rovne. Škola je samostatný právny subjekt s kapacitou 96 detí a sídli v samostatnej budove. Budovu materskej školy sa podarilo zrekonštruovať v rámci  projektu:  „ Zníženie energetickej náročnosti budovy Materskej školy Lednické Rovne“.

Školský vzdelávací program našej materskej školy nesie názov „Žiť hravo a zdravo“ a je vypracovaný v súlade so Štátnym vzdelávacím programom.

V tomto školskom roku je v  prevádzke 5tried, ktoré sú rozdelené podľa vekovej skupiny detí, dve triedy predškolákov, Včielky a  Žabky, dve stredné triedy Lienky a Slniečka a najmladšia veková skupina Motýliky. Výchovu a vzdelávanie zabezpečuje deväť kvalifikovaných pedagogických zamestnancov.

Aktivity a podujatia , ktoré škola organizuje  pre rodičov a deti:

Jesenná slávnosť- plody jesene, púšťanie šarkanov, výstavka z výtvarných  prác, tvorivé dielne, výlety do prírody a blízkeho okolia, pozorovanie meniacej sa prírody, zbieranie prírodnín – práce z nich a pod., Týždeň zdravia- deň jablka;  Úcta k starším

Zimná slávnosť– Vítanie Mikuláša, pečenie a zdobenie medovníkov, tvorba ikebán, pletenie srdiečok z papiera, zdobenie stromčeka, Vianočná besiedka pre rodičov pri stromčeku,;

Fašiangy – karneval -  pochod masiek v KD;

Jarná slávnosť – rozlúčka so zimou Vynášanie Moreny, pletenie korbáčov, zdobenie kraslíc,

Kniha, priateľ človeka: týždeň venovaný knihám – návšteva knižnice;                                                                               Deň matiek – triedne besiedky, v KD, v Klube dôchodcov

Letná slávnosť - MDD – týždeň detských radostí (športové súťaže, výlety, diskotéka, kreslenie na chodníku, detská diskotéka, súťaživé popoludnie s rodičmi detí),návšteva Planetária,  rozlúčka predškolákov;

MŠ úzko spolupracuje s obecným úradom, CPPP, ZŠ, ZUŠ, detskou lekárkou, obecnou políciou, s CVČ v Púchove a s rodičmi. Zapájame sa do výtvarných súťaží „Vesmír očami detí“, „Dúhový kolotoč“, „Dielo tvojich rúk“, „Žitnoostrovské pastelky“, z ktorých deti získavajú rôzne ocenenia. Štvrťročne sa vydáva školský časopis Predškolák, ktorý informuje rodičov o dianí v MŠ .

Škola je zameraná na podporu zdravia, správnu životosprávu detí a jej zamestnancov, na ochranu životného prostredia, dopravnú výchovu, pohybové aktivity, ktoré vedú k aktívnym zručnostiam detí chrániť si a vážiť svoje zdravie.

Našou snahou je, aby materská škola bola vo všetkých smeroch školou kreatívnou, ktorá sa opiera o partnerstvo a spoluprácu. Hlavným cieľom je vytvoriť pozitívnu klímu v triedach, aby deti dochádzali do materskej školy s dôverou a radosťou.

Bližšie informácie získate na: www.msledrovne.sk

Dátum vloženia: 21. 9. 2017 14:09
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 5. 2022 18:20

Meniny má Jela, Krescenc, Krescencia

Zajtra má meniny Marcel, Hvezdoň

Kalendár vývozov odpadov

Návštevnosť:

CELKOM:1781928

Transparentný účet

Lednické Rovne pre Ukrajinutransparentný účet

Virtuálna prehliadka obce

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.