Zakrytie a rekultivácia skládky Podstránie

Názov projektu

Zakrytie a rekultivácia skládky TKO Podstránie - Lednické Rovne - ZNÍŽENIE ZÁŤAŽE NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Cieľ projektu

Uzatvorenie a rekultivácia skládky odpadov Podstránie – Lednické Rovne, zlepšenie infraštruktúry odpadového hospodárstva regiónu, eliminácia potenciálnych ekologických hrozieb na životné prostredie.

Špecifické ciele projektu

• Zamedzenie tvorby priesakových kvapalín na skládke odpadov a eliminácia potenciálnej kontaminácie pôdy, podzemných a povrchových vôd nebezpečnými látkami.
• Zamedzenie úletov ľahkého odpadu do okolia, ktoré sú potencionálne nebezpečným zdrojom nákazy v oblasti a šíreniu znečistenia ovzduším.
• Zamedzenie prístupu živočíchom k odpadom na skládke.
• Kontrola tvorby plynov a odvetrávanie skládky.
• Obmedzenie iných priamych negatívnych vplyvov skládky odpadov na životné prostredie.
• Kontrola používania zdravia škodlivých látok najhoršie vplývajúcich na vek a zdravie ľudí.
• Skultivovanie územia devastovaného skládkou revitalizovanie, vytvorenie oblasti s vyšším stupňom ekologickej stability a zvýšenie estetickej funkcie územia.
• Vybudovanie potrebnej infraštruktúry pre odpadové hospodárstvo a s tým súvisiaci rozvoj regiónu a príprava pre vstup investorov, budovanie výrobných kapacít a zvyšovanie zamestnanosti v regióne.
• Trvalo udržateľný rozvoj regiónu a uplatňovanie zvýšenej ochrany a racionálneho využívania prírodných zdrojov a ekologicky stabilných území

Základné údaje o projekte

Začiatok výstavby: 05/2009