Správa z pracovného stretnutia

Pracovné stretnutie Nórsko – Bergen

21.11. – 24.11. 2019

Financované z úradu vlády:   Fond pre bilaterálne vzťahy

Výzva:                                                      CLTBF01-12

V dňoch 21.11.2019 až 24.11.2019 sa uskutočnilo pracovné stretnutie v Nórskom meste Bergen. Na tomto stretnutí sa zúčastnili Mgr. Martin Mišík ako zástupca starostu obce, pán Patrik Illo ako vedúci dizajnér spoločnosti RONA a.s. a tlmočníčka Mária Backová. Spoločne sa stretli s umeleckou návrhárkou a diazjnérkou p. AEsa Thorsteinsdottir a vedúcou dizajnérskeho štúdia S12 Galleri og Verksted AS p. Bergljot Jonsdottir.

Účelom a cieľom tohto stretnutia bolo uzatvorenie tzv. Memoranda o spolupráci v rámci ktorého by p. Bjork navrhla, vyrobila a tiež osadila umelecký monument v priestoroch historického parku v Lednických Rovniach. Toto dielo by zatraktívnilo priestor historického parku a stalo by sa jeho dominantnou súčasťou.  Aktivita by sa realizovala počas príležitostí sklárskeho sympózia, ktoré sa koná v septembri roku 2020. Vytvorenie umeleckého diela je súčasťou veľkého projektu obnovy historického parku v Lednických Rovniach, a jeho financovanie by obec chcela zrealizovať prostredníctvom grandov EHP a Nórska.

stretnutie v norsku

Pracovná cesta pozostávala z dvoch stretnutí s dizajnérmi. Na prvom stretnutí sa definovala vzájomná predstava o tom ako má dielo vyzerať aké sú priestorové možnosti jeho umiestnenia. Taktiež prebehla diskusia o možnostiach technického charakteru a to hlavne o technologických podmienkach výroby sklených súčastí diela v priestoroch výrobného závodu RONA a.s.  Druhé stretnutie bolo zamerané na financovanie tejto aktivity v zmysle konkrétneho položkovitého rozpočtu.

Stretnutie bolo ukončené podpisom Memoranda o spolupráci, pričom boli naplnené ciele projektu pre ktorý bola pracovná cesta zrealizovaná.

Mgr. Martin Mišík

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

dnes, pondelok 25. 10. 2021
jasná obloha 13 °C 1 °C