Oznam Materskej školy

oznamprečítajte si dôležitý oznam

Materská škola Lednické Rovne oznamuje rodičom, že prevádzka pokračuje v bežnom režime za dodržania všetkých opatrení.

Aby sme minimalizovali počet stretávajúcich sa osôb v MŠ,  prosíme rodičov,  ktorí  majú  takú možnosť, ponechať  si dieťa  v najbližších dňoch doma (tento  týždeň) počas zvýšeného výskytu Covidu v našej obci.

COVID 19 - INFO

Vzhľadom k množiacim sa prípadom možného nakazenia COVID 19 Vás chceme informovať o postupe MŠ  Lednické Rovne v danej situácii:

Ak bolo dieťa alebo zamestnanec školy v blízkosti pozitívne testovanej osoby na COVID – 19:

Dieťa ostáva doma, rodič oznámi  dôvod neprítomnosti dieťaťa telefonicky alebo SMS . Potvrdenie od lekára na dobu karantény  rodič prinesie do MŠ až po skončení karantény.

Ak má dieťa MŠ negatívny test na COVID, nastúpi do školy podľa vyjadrenia lekára príp. RÚVZ

Ak má dieťa  pozitívny test, oznámi to rodič bezodkladne triednemu učiteľovi, alebo vedeniu školy a celá trieda a učitelia, ktorí boli v kontakte s dieťaťom idú do karantény. Ďalej postupujú podľa pokynov ich lekára a RÚVZ.

Prosíme rodičov, aby  sledovali zdravotný stav detí a pri akomkoľvek podozrení kontaktovali ošetrujúceho lekára/lekárku svojho dieťaťa.

Ak je rodič v karanténe dieťa ostáva doma, aby sme chránili zdravie ostatných.

Veríme, že situáciu všetci zvládneme a budeme k sebe ohľaduplní.

Zákonný zástupca:

Predkladá po každom prerušení dochádzky  v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnsoti o tom,  že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.

Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.

Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko – epidemiologických opatrení pri privádzaní dieťaťa do materskej školy, počas pobytu v šatňovom/vstupnom priestore materskej školy a pri odvádzaní dieťaťa z materskej školy  v zmysle aktuálnych opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk). Dieťaťu uloží do skrinky 1 ks rúško. Zákaz nosenia hračiek. Rodič Odovzdáva dieťa výhradne zamestnancovi (nepustí ho do triedy samé), ktorý dieťa prevezme / neprevezme (v prípade nielen podozrenia na COVID 19) až  na základe záveru ranného zdravotného filtra.

Vytvorené: 11. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 11. 10. 2020 19:44