O škole

• Slovensky
  • Magyar

O škole

Materská škola sa nachádza v obci Lednické Rovne, Súhradka, 204, ktorej zriaďovateľom je obec Lednické Rovne. Škola je samostatný právny subjekt s kapacitou 96 detí a sídli v samostatnej budove. Školský vzdelávací program našej materskej školy nesie názov „Žiť hravo a zdravo“ a je vypracovaný v súlade so Štátnym vzdelávacím programom ISCED 0.

V tomto školskom roku sú v prevádzke 4 triedy, ktoré sú rozdelené podľa vekovej skupiny detí, dve triedy predškolákov, Slniečka a Lienky, stredná trieda Žabky a najmladšia veková skupina Motýliky. Výchovu a vzdelávanie zabezpečuje osem kvalifikovaných pedagogických zamestnancov.

Aktivity a podujatia , ktoré škola organizuje  pre rodičov a deti:

Jesenná slávnosť- plody jesene, púšťanie šarkanov, výstavka z výtvarných  prác, tvorivé dielne, výlety do prírody a blízkeho okolia, pozorovanie meniacej sa prírody, zbieranie prírodnín – práce z nich a pod., Týždeň zdravia- deň jablka;

Zimná slávnosť– Vítanie Mikuláša, pečenie a zdobenie medovníkov, tvorba ikebán, pletenie srdiečok z papiera, zdobenie stromčeka Vianočná besiedka pre rodičov pri stromčeku,;

Fašiangy – karneval - pochod masiek v KD;

Jarná slávnosť – rozlúčka so zimou Vynášanie Moreny, pletenie korbáčov, zdobenie kraslíc,

Kniha, priateľ človeka: týždeň venovaný knihám – návšteva knižnice;                                                                               Deň matiek – triedne besiedky, v KD, v Klube dôchodcov

Letná slávnosť - MDD – týždeň detských radostí (športové súťaže, výlety, diskotéka, kreslenie na chodníku, detská diskotéka, súťaživé popoludnie s rodičmi detí),návšteva Planetária,  rozlúčka predškolákov;

MŠ úzko spolupracuje s obecným úradom, CPPP, ZŠ, ZUŠ, detskou lekárkou, obecnou políciou, s CVČ v Púchove a s rodičmi. Zapájame sa do výtvarných súťaží „Vesmír očami detí“, „Dúhový kolotoč“, „Dielo tvojich rúk“, „Žitnoostrovské pastelky“, z ktorých deti získavajú rôzne ocenenia. Štvrťročne sa vydáva školský časopis Predškolák, ktorý informuje rodičov o dianí v MŠ .

Škola je zameraná na podporu zdravia, správnu životosprávu detí a jej zamestnancov, na ochranu životného prostredia, na prevenciu kriminality, dopravnú výchovu, pohybové aktivity, ktoré vedú k aktívnym zručnostiam detí chrániť si a vážiť svoje zdravie.

Našou snahou je, aby materská škola bola vo všetkých smeroch školou kreatívnou, ktorá sa opiera o partnerstvo a spoluprácu. Hlavným cieľom je vytvoriť pozitívnu klímu v triedach, aby deti dochádzali do materskej školy s dôverou a radosťou.

Bližšie informácie získate na: http://mslednickerovne.edupage.org/

Náhodný výber z galérie

pohľad na Háj